Prečo volejbal?

Volejbal je moderný, kolektívny šport, pri ktorom je dôležitý každý jeden hráč. V posledných rokoch sa volejbal začína tešiť stále väčšiemu záujmu. O tomto svedčí aj fakt, že nám každoročne pribúdajú nový a nový členovia. Chlapci a dievčatá, mladší, starší… väčší, menší, najmenší.. pre každého ju u nás miesto.

Kto môže hrať volejbal?

Ak máš 8-14 rokov, máš rád loptu, ale nebaví ťa do nej kopať, hádzať ju do koša či na bránku, si na správnom mieste. To že na niektoré posty treba mať výšku, to nie je len mýtus. Avšak ani nižší vzrast nie je pri volejbale prekážkou. U nás je vítaní každý.  Na začiatok netreba mať veľa, dôležité je mať chuť, dynamiku a odhodlanie. Ostatné príde tréningom.

Kto s kým trénuje?

Naši hráči a hráčky sú rozdelený do tréningových skupín podľa veku a podľa skúseností.

Kedy a kde sa trénuje?

Rozpis jednotlivých tréningov si môžeš pozrieť v sekcii TRÉNINGY. Volejbal je väčšinu roka interiérový šport, preto na tréningy využívame telocvičňu na ZŠ Na bielenisku a halu VTC na Komenského ulici. V letných mesiacoch sa tréningy sústreďujú na beach volejbalových ihriskách VTC klubu na Komenského ulici.
Od 1.marca 2023 otvárame novú tréningovú skupinu v priestoroch Strednej školy pedagogickej v Modre.

Kedy sa k nám pridať?

Najlepšie je začať na začiatku sezóny, ktorá začína každoročne v septembri. Nebránime sa však ani nástupu v priebehu roka, záleží to však aj od počtu už prihlásených detí. Kapacita v prípravke je do 30 detí, čiže neváhaj sa prihlásiť čo najskôr.
Vstup do vyšších tréningových skupín je možný len za predpokladu určitého veku a predchádzajúcich skúseností z iného volejbalového, alebo športového klubu. Tieto “prestupy” sa riešia individuálne, po určitom čase strávenom v prípravke.

Ako sa teda stať členom nášho klubu?

V prvom rade si s rodičmi dôkladne preštudujte základné pokyny, priložené v dokumentoch nižšie. Sú na stiahnutie. Potom už len vyplniť prihlášku a poslať ju čo najskôr na hlavné klubové kontaktné maily: popelas77@gmail.com, volejbalpezinok@svkpezinok.sk, alebo priniesť na prvý tréning prípravky.