Pozývame na 1. ROČNÍK volejbalového turnaja žien „Turnaj o pohár primátora Mesta Pezinok“  

ŠPORTOVÝ VOLEJBALOVÝ KLUB PEZINOK, o. z. v spolupráci s Mestom Pezinok  organizuje v dňoch

.

        15. – 16. SEPTEMBRA 2023

 

medzinárodný turnaj žien, na ktorom sa zúčastnia  štyri tými zo štyroch krajín. Na turnaji sa predstavia tímy z Rakúska, Maďarska, Česka a Slovenska. Tímy odohrajú zápasy systémom každý s každým. Pred štartom novej sezóny doladia posledné drobnosti a zmerali si sily vo veľmi priateľskom a príjemnom prostredí nášho klubu a mesta Pezinok.

Veríme, že z turnaja sa stane tradícia a nielen kluby ale aj diváci si prídu na svoje.

PROGRAM TURNAJA:

Turnajový pavúk, kedy každý hral s každým bol rozložený na dva hracie dni. Postupne sme sa tak stretli s tímami UTE Újpest, Volejbal Přerov a Union Volleys Bisamberg-Hollabrunn. Tréner a hlavný organizátor Róbert Anda: „Žiaľ v každom zápase sme ťahali za kratší koniec a prehrali 3:0. Až na prvý zápas sme naším zahraničným súperom vzdorovali a prehrali v koncovkách, kde sme urobili množstvo vlastných chýb. Máme novotvoriace sa mladé družstvo a niektoré veci bohužiaľ ešte potrvajú kým začnú fungovať. Hrať proti družstvu akým bol Újpest, bola pre nás veľká škola. Družstvo zložené z troch volejbalistiek z Kuby, jedna z Brazílie, spolu s maďarskou reprezentantkou ukázalo veľkú kvalitu.
Všetky družstvá boli na turnaji nadmieru spokojné a chcú sa zúčastniť na ďalšom ročníku nášho turnaja, z ktorého chceme spraviť tradíciu. Za najlepšiu hráčku družstva bola vyhlásená Alexandra Verešová, ktorá podávala počas celého turnaja dobrý výkon. Zároveň ukázala, že po skončení niektorých hráčok z minulej sezóny chce prevziať rolu lídra v tíme.“
Týmto turnajom sme sa rozlúčil s dvoma našimi stálicami v Dominikou Krajčiovou a Petrou Urbanovou, ktorým ďakujeme za ich obetu, reprezentáciu nášho klubu a odvedené výkony počas rokov ktoré pôsobili v našom klube. Držíme im palce v ich ďalšej kariére.
Čaká nás štart extraligy, ktorá bude asi kvalitnejšia ako minulú sezónu, začíname proti UKF Nitra, snažíme sa ešte družstvo doplniť a sme pripravení čeliť novým výzvam.
Celkové výsledky turnaja:
🥇UTE Újpest Budapešť, HU
🥈Volejbal Přerov, CZ
🥉UnionVoley, Bisamberg, AT
🥔ŠVK Pezinok
Organizácie turnaja a zároveň vedením nášho tímu sa ujal Róbert Anda, náš extraligový tréner, ktorému týmto veľmi pekne ďakujeme za pozvanie takých skvelých tímov.