Turnaj „O pohár primátora mesta Pezinok“
No image

Počas víkendu sme hostili na 1. ročníku Medzinárodného turnaja „O pohár primátora mesta Pezinok“ družstvá z Maďarska, Čiech a Rakúska.

Turnajový pavúk, kedy každý hral s každým bol rozložený na dva hracie dni. Postupne sme sa tak stretli s tímami UTE Újpest, Volejbal Přerov a Union Volleys Bisamberg-Hollabrunn. Žiaľ v každom zápase sme ťahali za kratší koniec a prehrali 3:0. Až na prvý zápas sme naším zahraničným súperom vzdorovali a prehrali v koncovkách, kde sme urobili množstvo vlastných chýb. Máme novotvoriace sa mladé družstvo a niektoré veci bohužiaľ ešte potrvajú kým začnú fungovať. Hrať proti družstvu akým bol Újpest, bola pre nás veľká škola. Družstvo zložené z troch volejbalistiek z Kuby, jedna z Brazílie, spolu s maďarskou reprezentantkou ukázalo veľkú kvalitu.
Všetky družstvá boli na turnaji nadmieru spokojné a chcú sa zúčastniť na ďalšom ročníku nášho turnaja, z ktorého chceme spraviť tradíciu. Za najlepšiu hráčku družstva bola vyhlásená Alexandra Verešová, ktorá podávala počas celého turnaja dobrý výkon. Zároveň ukázala, že po skončení niektorých hráčok z minulej sezóny chce prevziať rolu lídra v tíme

Týmto turnajom sme sa rozlúčil s dvoma našimi stálicami v Dominikou Krajčiovou a Petrou Urbanovou, ktorým ďakujeme za ich obetu, reprezentáciu nášho klubu a odvedené výkony počas rokov ktoré pôsobili v našom klube. Držíme im palce v ich ďalšej kariére.

Čaká nás štart extraligy, ktorá bude asi kvalitnejšia ako minulú sezónu, začíname proti UKF Nitra, snažíme sa ešte družstvo doplniť a sme pripravení čeliť novým výzvam.

Celkové výsledky turnaja:
🥇UTE Újpest Budapešť, HU
🥈Volejbal Přerov, CZ
🥉UnionVoley, Bisamberg, AT
🥔ŠVK Pezinok

Organizácie turnaja a zároveň vedením nášho tímu sa ujal Róbert Anda, náš extraligový tréner, ktorému týmto veľmi pekne ďakujeme za pozvanie takých skvelých tímov.

Zdieľať článok