Súhrn prvých zápasov po dlhej pauze
No image

Mládežnícke a žiacke súťaže sa pomaly rozbiehajú. V sobotu, 22.januára sa k slovu dostali staršie žiačky a juniorky, aby si zmerali sily s nie práve najľahšími súpermi.

🧡Staršie žiačky🧡

🏐 ŠVK Pezinok „A“ – DRÁČIK „A“
3:2 ( 21:25; 21:25; 25:17; 25:23; 15:13 )
3:0 ( 25:10; 25:18; 25:20 )
Po viac ako dvoch mesiacoch bez zápasov, sa dievčatá odvážne postavili veľmi ťažkému súperovi, ktorý dlho svietil na popredných miestach tabuľky. 
Trénerka Majka Popelášová zhodnotila svoje „žienky“ : “ Prvé dva sety sme prehrali najmä svojimi vlastnými chybami, svojou nepozornosťou a tým, že baby nie úplne spĺňali moje rady. V úvode tretieho setu sa dievčatá prebrali, prestali robiť chyby, zatlačili na súpera skvelým podaním a hneď šlo všetko ľahšie. 
2 zápas už vyhrali hladko 3:0, baby hrali presne to čo mali. Celú dobu sa držali v miernom náskoku a dokázali zápas dobojovať do víťazného konca. Viem, že keď budeme ďalej poctivo a v plnom počte trénovať, korona nás v ničom veľmi nezabrzdí, tak to pôjde parádne, už sa na to teším!”
Víťazstvo trénerka venovala aj trom dievčatám, ktoré pre zdravotné problémy nemohli dnes hrať.
Dnešnými zápasmi sa baby z ŠVK Pezinok „A“ prehupli na druhé miesto priebežnej výsledkovej tabuľky, z ktorého zosadil práve svojho dnešného súpera!
🏐 VKP Bratislava – ŠVK Pezinok „B“
3:0 ( 25:16; 25:9; 25:11 )
3:1 ( 20:25; 25:8; 25:15; 25:14 )

Dievčatá nastúpili na palubovku súpera veľmi opatrne, bolo cítiť mnoho vynechaných tréningov a tiež chýbajúce zápasové skúseností. Hlavným cieľom tejto skupiny je práve tieto skúsenosti zbierať a dnešné zápasy boli hotová studnica z ktorej treba čerpať.
Tréner Rasťo Karniš zhodnotil zápasy takto: „Dnes sme po dlhej dobe nastúpili do súťažného kolotoča a veru poriadne sa nám z toho zamotala hlava. Kopou vlastných chýb sme posadili dobre hrajúceho súpera na koňa, ktorého sme už nedokázali dobehnúť. Začiatkom druhého zápasu dievčatá zatlačili na podaní, boli dôsledné v obrane a odvážne v útoku. Škoda, že to trvalo iba jeden set. V ostatných setoch už dominovali hráčky VKP. Naše dievčatá dnes ukázali veľkú bojovnosť aj odhodlanie, čo je je výborný základ budúceho úspechu.“
Dievčatá navyše prejavili veľké množstvo emócií a ukázali, že sa z nich začína tvoriť veľmi dobrý a veselý tím. Radosť z každého jedného získaného bodu im veru závidel aj tréner súpera.

💙 Juniorky 💙

🏐  ŠVK Pezinok – VK Palas Levice
0:3 (23:25; 15:25; 23:25 )
1:3 (11:25; 26:24, 18:25; 15:25)

Tréner Patrik Šelep : „Dnes sme napriek celkovo  dobrému výkonu veľmi ľahko podlahli súperovi z Levíc. V prvom zápase dievčatá veľmi chceli a to ich možno zabrzdilo pri úspešnej koncovke. V druhom zápase nastal problém pri súperovom podaní, ak už sa príjem podaril, potom dievčatá fungovali dobre a odvážne. Bojovnosť nám však na súpera nestačila. Keďže sme v tréningovom procese sotva dva týždne, s hrou môžeme byť spokojní.“

Baby treba naozaj pochváliť, nakoľko ich znovu bolo veľmi málo, pristúpil tréner k malej zmene, keď „vyzliekol“ libero ( Sáru Mikesovú) a postavil ju do priameho boja. Sára sa nestratila a naplno ukázala svoju bojovnosť a húževnatosť. Všetkým našim juniorkám prajeme, aby ich už konečne stretlo to vytúžené “volejbalové” šťastie, ktoré ich zdá sa dlhodobo obchádza.

fotogalérie (6)
fotogalérie (7)

Zdieľať článok

Archív článkov