Štvrťfinálové kolá PLAY OFF sú za nami.
No image

PLAY OFF Niké extraliga žien – štvrťfinále

🏐 Volley project UKF Nitra – ŠVK Pezinok
3:0 (25:13; 25:11; 25:20)
🏐ŠVK Pezinok – Volley project UKF Nitra
0:3 (19:25; 10:25; 15:25)

Prvý zápas na súperovej pôde

Extraligistky odštartovali náš historicky prvý štvrťfinálový zápas PLAY OFF v meste pod Zoborom. Nastúpili proti domácemu tímu, ktorý si brúsi zuby na tohoročný titul. Úvod prvého setu vyzeral veľmi sľubne, avšak len vyzeral. Domáce sa opreli do útokov, nám sa prestalo dariť na podaní, prišlo množstvo vlastných chýb a už sme boli v druhom sete. Ten sa dosť podobal prvému. V treťom sete sa dievčatá vrátili do hry a súpera aspoň ako tak potrápili.

Peťa Urbanová v útoku proti domácej Nitre.

 „Takto sa play-off nesmie hrať. Aspoň, že sme sa spamätali v treťom sete. Pre väčšinu to je prvé play-off, no aj tak sa dá hrať dôstojnejšie. UKF je pre mňa ašpirant na titul, no v stredu ich skúsime ešte potrápiť a potešiť domáce publikum. “ Vyjadril sa po zápase trochu rozčarovaný Ladislav Popeláš.
Za najužitočnejšiu hráčku zápasu označil tréner Kiku Úradníčkovú, ktorá sa po návrate z materskej „dovolenky“ úžasne rýchlo zapracovala do tímu a stala sa jeho pevnou oporou.

Druhý zápas pred domácim publikom

Do druhého – domáceho zápasu nastúpili naše labutienky odhodlané urobiť maximum. Úvod prvého setu bol ako z krásneho sna každého fanúšika (vyhrávali sme 4:0), nitranky sa však rýchlo otriasli a náskok dotiahli. Baby hrali naozaj výborne, avšak stále cítiť, že sme nováčikom, že máme mladý a ešte nezohraný tím. Veríme, že skúsenosti získané aj v týchto dvoch zápasoch baby zúročia hneď v ďalších zápasoch, aby tak hrdo ustáli náročný záver tohoročnej sezóny.
Zároveň by sme chceli veľmi pekne poďakovať divákom, našim najvernejším fanúšikom za fantastickú atmosféru. 🥁🎺🥁Špeciálne nás teší návšteva pána Slimáka, veríme že si už nenechá ujsť žiadny náš ďalší zápas.

Radka Benčuríková na servise v prvom sete domáceho zápasu.

Tréner Ladislav Popeláš:

„V prvom rade gratulujem súperovi, ktorý je pre mňa hlavný ašpirant na titul, v druhom rade blahoželám mojim zverenkyniam, že to zvládli dôstojne. Nechýbalo veľa a úvodné dejstvo sme si mohli uchmatnúť. V tom sete sme hrali výborne. Aj pestro, aj odvážne a aj dobre na servise. Druhý set nám ušiel úvod, no v treťom sme znova zabojovali a Nitra sa musela po celý čas snažiť hrať naplno. Náš cieľ, vyhnúť sa baráži, ktorú si za predvedené výkony v sezóne absolútne nezaslúžime, skúsime naplniť už v nasledujúcom kole v skupine o 5.-8.miesto. Už v tejto chvíľke sa na to pripravujeme.“
František Bočkay, tréner Volley project UKF: „Súper sa nás snažil v prvom sete zatlačiť servisom, čo sa mu podarilo, keďže sme inkasovali pár es. Potom sme si ale veci na prihrávke vykomunikovali a odprihrávali lepšie. K víťazstvu sme si pomohli výbornou obranou na sieti. Zápas a celú sériu sme vyhrali zaslúžene. Pred sériou som povedal, že nečakám ľahké zápasy a čiastočne sa to potvrdilo. Som rád, že sme zvíťazili v oboch zápasoch aj s improvizovanými zostavami a pracujeme ďalej.“
Hráčky zápasu: Dominika Krajčiová (ŠVK Pezinok) – Ana Galvao da Mata (Volley project UKF Nitra)
V týchto štvrťfinálových zápasoch sme boli dôstojným súperom tímu, ktorý má zálusk na zisk tohoročného titulu. Veríme, že do zápasov o 5. až 7 miesto nastúpia baby s rovnakou chuťou, silou a odvahou.
fotogalérie (25)
fotogalérie (3)

Zdieľať článok

Archív článkov