Staršie žiačky ukončili sezónu barážou
No image

Trénerka Majka Popelášová zhodnotila najmä záverečný turnaj, ale aj sezónu:

„Prvý zápas sme hrali s tímom MVK Nové mesto nad Váhom. Tento zápas si dievčatá samé sťažili a pokazili. Nevedeli spracovať príjem, prihrávka robila tiež nemalé problémy.. na každom jednom bode sa veľmi narobili. V útokoch boli síce lepšie ako baby z MVK Nové Mesto, ale tie výborne bránili a loptu len zriedka nechali padnúť. Novomešťanky tak zaslúžene vyhrali svoj prvý zápas v kvalifikácii. 

Nám sa tak turnaj skomplikoval, lebo sme vedeli že musíme vyhrať ďalšie 2 zápasy, ak sme chceli pomýšľať na postup. 

V sobotu večer sme hrali proti Prešovu. Baby na zápas nastúpili veľmi zodpovedne, koncentrovane, napravili si chuť bojovať a zápas s prehľadom vyhrali. 

Táto výhra ich veľmi povzbudila, naštartovala do nedeľňajšieho zápasu proti Brusnu, v ktorom sa malo definitívne rozhodnúť o postupujúcom tíme. 

Baby začali so skvelou náladou a odhodlané vyhrať. Prvý set bol celý v našej réžii,  dievčatá hrali odvážne, tlačili servisom, výborne bránili a dokonca Michaelu Kánovú,  najlepšiu hráčku  Brusna (ktorá v sezóne excelovala aj v ženskej Niké extralitge) sme vedeli blokovať a ubrániť jej útoky. 

Ešte ani nie 13 ročná Vilma Molčanová v úspešnom útoku.

V ďalšom sete sa však niečo zlomilo, bolo to znovu ako na hojdačke, ako každý zápas na kvalifikácii. Zrazu dievčatá hrali ustráchane, výkonnostne šli neskutočne dole a zápas veľmi rýchlo nabral smer koniec. O našu prehru sa postarala práve Michaela Kánová, cez ktorú išiel skoro každý jeden útok a v troch po sebe idúcich setoch nás Brusno doslova zmietlo z palubovky. O postupe sme mohli už len snívať. 

V tíme si uvedomujeme, že ak chceme podávať kvalitné výkony a zaznamenávať výhry aj proti silným súperom, na ktorých herne určite máme, musíme si udržať úroveň hry, ktorú máme dobre rozbehnutú. Na tomto turnaji boli sety, keď sme vyhrávali o 6-7 bodov, potom prišiel zlom a súper skóre vyrovnal. 

Neúspech na kvalifikácii nás veľmi mrzel, mňa ako trénerku asi najviac. Uvedomujem si, že za tie roky čo vediem staršie žiačky, sme siahali na M-SR najbližšie ako nikdy doteraz. Ale musíme zdôrazniť že v základnej 6ke sme mali  dve dievčatá ktoré nemajú ešte 13 rokov, hrali výborne a celú sezónu boli oporou tímu. Samozrejme neúspech beriem na seba.  Dievčatá chcem pochváliť, od septembra urobili obrovský pokrok, neskutočný kus dobrej práce. Od tých najstarších až po tie mladšie, úžasne sa podporujú celú sezónu či už tie,  ktoré hrajú, alebo tie ktoré nemali toľko šancí hrať v posledných zápasoch. Máme skvelú kapitánku Zojku Angelovičovú, ktorú baby zbožňujú a je to pravý kapitán. Osobnosť, aká by mala byť v každom družstve. Som na dievčatá veľmi, veľmi hrdá. 

S kapitánskou páskou – Zojka Angelovičová

 

Ďakujem im za nádhernú sezónu. Tamarka, Rebeka, Zojka, Veronika a Danielka, dievčence moje, ktoré v starších žiačkach končite… prajem vám veľa veľa úspechov v kadetkách. A tie, ktoré so mnou ešte zostávate – už teraz sa teším ako to od septembra znovu rozbehneme 🙂

Prajem všetkým krásne a pohodové leto, parádne prázdniny a vidíme sa v septembri priatelia 🙂

 

Trenďa Majka Popelášová ❤️

 

FOTOGALÉRIA K ZÁPASU ŠVK PEZINOK - PIRANE BRUSNO

FOTOGALÉRIA_cover

Zdieľať článok

Archív článkov