🏆Jubilejný 10. ročník volejbalového turnaja starších žiačok Pezinok Cup ´23 je úspešne za nami.
S podporou Mesta Pezinok a Oblastného výboru Bratislava SVF,
sme počas uplynulého víkendu mohli v Pezinku privítať viac ako 200 mladučkých volejbalistiek. Celkovo dievčatá odohrali 56 zápasov v štyroch miestnych halách a telocvičniach.
Do finálovej štvorky sa po výborných sobotňajších výkonoch prebojovali VK Nové Mesto nad Váhom, VK Slávia UK “A”, Podlužianka Levice a domáci ŠVK Pezinok.
👉Vo finálovom zápase sa stretli finalisti májových Majstrovstiev Slovenska starších žiačok VK Nové Mesto a Slávia UK.
Novomešťanky začali zápas vo veľkom štýle, kedy súpera perfektnými podaniami zatlačila nahrávačka Lea. Za stavu 10:1 sa Slávistky začali dostávať do zápasu, začali z náskoku ukrajovať a snažili sa získať set na svoju stranu.
👉Dievčatá z Nového Mesta si tentokrát nenechali výhru ujsť. I keď víťazstvo sa nerodilo ľahko, svojou systematickou hrou, veľkou bojovnosťou a húževnatosťou zápas priviedli do víťazného konca.
🏐VK Nové Mesto n.Váhom – Slávia UK “A” 2:0 (25:21; 25:16)

👉Naše dievčatá nedeľu nezačali najšťastnejšie- Na konte s dvoma rýchlymi prehrami to s nimi nevyzeralo najlepšie. Do zápasu o tretie miesto nastupovali proti výborne rozbehnutým dievčatám z Levíc. Baby sa však nezlomili, zodvihli hlavy a zabojovali. V závere druhého setu, keď prehrávali 18:22, konečne po dlhej dobe prelomili „koncovkovú“ smolu a zápas o tretie miesto zaslúžene vyhrali.
🏐ŠVK Pezinok – Podlužianka Levice 2:0 (25:20; 25:23)

👉Diplomy všetkým zúčastneným tímom, ceny víťazom a najlepším hráčkam prišiel odovzdať pán primátor JUDr. Roman Macs., ktorý zároveň poďakoval organizátorom a prehovoril k dievčatám o dôležitosti športu a podpore ktorú im venujú ich najbližší.

👉🕺 Za najlepšie hráčky turnaja boli vyhlásené Lea Zelenáková (VK Nové Mesto), Kika Kabinová (Slávia UK “A”) a Ela Hasová (ŠVK Pezinok)

Záverečné poradie
1. VK Nové Mesto nad Váhom
2. Slávia UK „A“
3. ŠVK Pezinok
4. Podlužianka Levice
5. ŠŠK Bilikova
6. VK Studienka
7. VM Senica
8. Slávia UK „B“
9. TJ Ostrava
10. TASK Martin
11. MVK Piešťany
12. MVK Nové Mesto n.Vánom
13. HIT Trnava
14. VIVUS Bratislava
15. GAB Senec
16. VK IMA Bratislava
Ešte raz ďakujeme organizátorom, všetkým pomocníkom a tiež podporovateľom Mesto Pezinok , Oblastný výbor Bratislava SVF , Víno Matyšák a mnohým iným. Sme veľmi radi, že ďalší ročník nášho tradičného turnaja mal znovu veľký úspech. Už teraz sa tešíme na nasledujúci ročník, niektoré tímy si miestenku rezervovali už teraz .