Oba tímy starších žiačok v súbojoch so Studienkou
No image
💛St.žiačky – žlté – 5.kolo💛
🏐VK Studienka A – ŠVK Pezinok A
0:3 (-8,-15,-20) a 1:3 (18,-23,-16,-23)
Dievčatá v sobotu v Studienke odohrali dva zápasy, ktoré pomaly ale isto preverujú všetko, čo počas tréningov nazbierajú. Prvý zápas začali neskutočne zodpovedne, odvážne a plné pozitívnych emócií. Súper sa však už v priebehu tretieho setu začal preberať a tušili sme, že to nebudú ľahko získané body. Dievčatá to však asi nečakali a úvod druhého zápasu podcenili. To čo im v prvom zápase šlapalo – výborné podania, v tom druhom úplne zlyhávalo. Tréner Popeláš však žiadnu veľkú pohromu nedopustil a dievčatá parádne vrátil do hry. Stálo ho to veľa úsilia, fanúšikov veľa hlasiviek, ale stálo to za to. Baby znovu zapli a s drobnými zaváhaniami priviezli domov 6 vzácnych bodov.
👉Tréner Ladislav Popeláš: „Prvý zápas sme zvládli na výbornú a všetky sa aspoň na chvíľu dostali na ihrisko. Pomáhali sme si najmä kvalitným a bezchybným podaním. Každú loptu sme dohrávali zodpovedne a dôrazne.
V druhom stretnutí mi niekto vymenil družstvo, len dresy mali rovnaké. Začali sme nesústredene, mysliac si, že to pôjde samo a súper sa vzdá. Ten však naopak začal bojovať. Našťastie nám tesne vyšiel druhý set, napriek tomu, že sme v ňom pokazili asi 9 podaní. Potom sme sa konečne trochu upokojili a aj druhý zápas zvládli.
V týždni musíme vyriešiť pár systémových obranných vecí a aj distribúciu nahrávky. Cesta je ešte ďaleká. Dievčatám blahoželám a výborným fanúšikom ďakujem.“
💙St.žiačky – modré – 4.kolo💙
🏐ŠVK Pezinok B – VK Studienka B
1:3( 20, -25,-23,-12) a 3:1( 22,-18,23,23)
Na našej strane Karpát sa v sobotu stretli B-tímy, aby si zmerali sily. Modré dievčatá si do prvého zápasu znovu moc neverili, no v druhom už svoju prevahu potvrdili a získali ďalšie bodíky do priebežnej tabuľky.
👉Tréner Rasťo Karniš: „Náročný dvojzápas. Až 5 z celkovo 8 setov sa rozhodovalo v koncovkách. Prvý zápas chcel súper vyhrať viac, naopak my sme niekedy pôsobili až odovzdaným dojmom. A tak zvíťazila húževnatosť a bojovnosť súperiek. Do druhého zápasu sme vstúpili s menším počtom chýb na podaní, agresívnejšim útokom, ale hlavne odvahou nebáť sa zariskovať v tej pravej chvíli. S podporou úžasného publika, rodičov, starých rodičov, kamarátov, spoluhráčok na čele s Trenďou Majkou sme zvládli koncovky druhého zápasu lepšie. ĎAKUJEME.
Dievčatám gratulujem k výhre a prajem veľa síl do ďalších zápasov.“
Viac foto z oboch zápasov nájdete v našej galérii.

Zdieľať článok

Archív článkov