Mladšie žiačky v kvalifikácii na piatom mieste.
No image
💚🏐💚
Naša malá-veľká výprava sa už vrátila domov z ich prvej, ďalekej cesty. Dievčatá síce v kvalifikácii neuspeli tak, ako si predsavzali, no my sme na ne aj tak všetci veľmi hrdí. Krásne reprezentovali náš klub a za to im patrí veľká vďaka.
.
🏐ŠVK Pezinok – VK Krupina 0:2 (21:25; 11:25)
– VK Hamuliakovo 2:0 ( 25:22; 25:16)
– VK Vranov 1:2 (25:15; 24:26; 10:15)
– VK Skalica 1:2 (25:14; 16:25; 12:15)
– VK Nové Mesto nad Váhom 0:2 (11:25; 23:25)
.
Trénerka Lenka Režná, zhodnotila celý víkend takto:
„Prvé dva zápasy v sobotu sa dievčatá na ihrisku „zoznamovali“, čo nám prinieslo jednu prehru a jednu výhru. Na konci ťažkého dňa si naše dievčatá zmerali sily s domácim družstvom, pričom sme si suverénne uchmatli na úvod prvý set najmä tvrdým servisom a kolektívnou hrou. Druhý set sme začali robiť chyby na servise a na príjme, čo nás stálo set. Musím pozdvihnúť sústredenosť a dôslednosť najmladších dievčat, keď sa za stavu 24:19 pre Vranov postavili na servis, a s chladnou hlavou a maximálnou odvážnosťou dotiahli set na 24:24. V treťom dejstve naše dievčatá neskladali zbrane a bojovali o každú loptu, no žiaľ to na víťazné kolečko nestačilo.
V nedeľňajších zápasoch sme si zmerali sily so Skalicou a s VK Nové Mesto n/Váhom. V súboji so Skalicou nám chýbalo v druhom a treťom sete viac pokoja a precíznosti v individuálnych činnostiach. Do zápasu s Novým Mestom sme nastúpili s vedomím, že to bude ťažký zápas no nie nehrateľný, a to sa ukázalo v druhom sete, kde dostali šancu dievčatá z lavičky a dokázali hrať vyrovnanú partiu 23:25 pre Nové Mesto n/Váhom.
.
Pre dievčatá to nebol vôbec ľahký víkend, nakoľko družstvo tvorili dievčatá z až troch tréningových skupín. Chválim „staršie“ skúsenejšie dievčatá nie len za ich výkon, no najmä za usmerňovanie a pomoc ostatným babám na ihrisku, ktoré to potrebovali. Myslím si, že naše menej skúsené dievčence nabrali veľa nových skúseností a samé dobre vedia na čom treba zapracovať. Na druhej strane som rada, že nezvesili hlavu na klinec a bojovali najviac ako len vedeli do poslednej lopty.“
Za najlepšiu hráčku ŠVK Pezinok sa trénerka spolu s asistentom Petrom Chovancom rozhodli vyhlásiť Elu Hasovú.
.
Zostava ŠVK Pezinok: Bieliková Ester, Hasová Ela, Hasová Nina, Horská Zara, Hujbertová Sofia, Krajmerová Sofia, Molčanová Vilma, Rajnoch Zuzka, Rečlová Lenka, Zvarová Emma
Dievčatá sú mladučké, majú pred sebou určite ešte veľa podobných turnajov a veľa ťažkých súperov. Preto veríme, že si z Vranova prinášajú veľké množstvo skúseností, ktoré každého mladého športovca posúvajú vpred.

Zdieľať článok

Archív článkov