MINI volejbalistky bojovali na M-SR
No image
🇸🇰M-SR MINI🇸🇰
Po dlhej, vôbec nie ľahkej ale napriek tomu veľmi úspešnej sezóne sa naše najmladšie bojovníčky prebojovali medzi 12 najlepších tímov na Slovensku.
.
Celú sobotu bojovali ako dračice a z druhého miesta v základnej skupine a víťazným štvrťfinálovým zápasom si zabezpečili postup do semifinále. Narazili však na súperky z Považskej Bystrice, ktoré sa im nepodarilo zdolať. V boji o tretie miesto rovnako podľahli šikovným súperkám z PALAS VK Levice.
Dve nedeľňajšie prehry ich veľmi mrzeli. boli aj slzičky.. no napriek tomu sa umiestnili na síce trošku nevďačnom, ale FANTASTICKOM 4.mieste.
.
Tréner Peter Chovanec : „Dievčatá týmto umiestnením veľmi milo prekvapili. Sú ešte mladučké a naberajú cenné skúsenosti. Aj počas tohto víkendu sa určite veľa naučili a pochopili, že je stále na čom pracovať, čo zlepšovať. Zrejme najdôležitejšia vec ktorú sa naučili je to, že bez toho aby súperovi „uštedrili“ zopár bodov sa zápas nevyhrá. V najbližšej dobe popracujeme na tom, aby dievčatá dokázali tlačiť na súpera trošku odvážnejšie, aby sa razancia útokov zlepšila, inak naozaj nemáme dievčatám za ich výkony počas celej sezóny čo vyčítať. Osobne som im so slzami dojatia v očiach poďakoval za to, ako krásne reprezentovali seba aj náš klub a tiež mesto Pezinok. Bol som na ne neskutočne hrdý, sú skvelé a hrali krásne kolektívne. Pomáhali si, ťahali sa navzájom a hrali naozaj srdiečkami a fér.
Práve na takýchto turnajoch, keď máme možnosť vidieť, porovnať sa s tímami a klubmi z celého Slovenska si uvedomujeme, ako dobre to s našimi deťmi robíme, ako čisto a férovo ich učíme robiť tento krásny šport.“
Na tomto mieste by sme veľmi chceli poďakovať rodičom, starým rodičom a súrodencom, ktorí prišli podporiť svoje dievčatá. Je to pre mladé hráčky mimoriadne motivujúce, keď cítia podporu. Či už sa im darí menej alebo viac, v každom prípade ich to posúva vpred. A to je presne to, čo si na rodičoch našich detí veľmi vážime a za čo im ĎAKUJEME!!
.
Zostava ŠVK Pezinok : Bakytová Sofia, Barošová Nela, Hasová Nina, Janičinová Lucia, Sýkora Viki, Šebová Lenka, Viselková Nela
Tréner: Peter Chovanec
Za najlepšiu hráčku v našom tíme bola vyhlásená kapitánka, Ninka Hasová.
.
Dievčatám gratulujeme, prajeme krásne prázdniny a do novej sezóny veľa síl a chuti pracovať ďalej.

Zdieľať článok

Archív článkov