MIDI Mladšie žiačky s postupom do finále!!
No image
💛Mladšie žiačky – MIDI💛
PK „A“-PK“B“ 2:1
PK“A“-BILIKOVA 2:0
PK“B“-BILIKOVA 2:1
PK“B“-STUDIENKA 0:2
PK“A“-STUDIENKA 1:2
Nedeľný turnaj pre nás nezačal najlepšie. Z tímu “A” ešte ráno vypadla kvôli vysokej teplote Viky a tesne pred odchodom z domu sa zranila kapitánka Ninka. Napriek bolesti sa rozhodla, že do Studienky s tímom pôjde. I keď do bojov nezasiahla, ako pravá kapitánka bola nielen svojmu tímu veľkou psychickou podporou.
🏐Ako prvý sa hral vzájomný zápas medzi našimi tímami. A-čko sa nevedelo dostať do tempa, absencia kapitánky sa podpísala pod ich herný prejav. Toto využili baby z B-tímu, ktoré hrali úplne fantasticky a uchmatli si prvý set. Baby z A-čka sa však otriasli, pozbierali všetky svoje sily a zápas dotiahli do víťazného konca. Lucka, Nelka aj Sofi predviedli perfektný obrat, a zatiahli naozaj v pravú chvíľu. Predviedli nielen volejbal ale najmä to, ako sa dokážu mentálne podržať a zodvihnúť hlavu, keď to najviac treba. Do hry museli zasiahnuť aj dievčatá z lavičky, ktoré sa dostali pod riadny tlak a ustáli ho na výbornú. Emka, ktorá zvyčajne nehráva celé zápasy, teraz parádne potiahla a predviedla svoj doteraz najlepší výkon.
Baby sa vo vzájomnom zápase výborne rozohrali. Oba tímy si krásne poradili s Bilikovou a Studienke boli dobrým súperom. Ale tak ako deň začal, tak žiaľ aj skončil. V poslednom zápase nášho A-čka sa zranila ďalšia opora tímu, Nelka. Zápas nemohla dohrať a tak na ihrisko nastúpila naša síce výškovo najmenšia, no srdiečkom jedna z najväčších bojovníčok Lucka,. Ukázala kusisko odvahy, keď sa postavila súperkám o niekoľko volejbalových rokov starším.
👉Tréner Peter Chovanec: “Celkovo som s dievčatami veľmi spokojný, som rád, že je vidieť pokrok nielen na dievčatách ktoré hrávajú v základných zostavách, ale aj dievčatách z “lavičky”. Pokrok vidno najmä vtedy, keď sa plne koncentrujú na hru. Pevne verím, že to bude stále už len lepšie, lebo od zápasu k zápasu to lepšie je.
Ďakujem všetkým dievčatám, ktoré dnes boli na turnaji za predvedenú hru. Taktiež sa chcem poďakovať rodičom, ktorý prišli povzbudiť. Chorej Viky a zraneným Ninke a Nelke prajem skoré uzdravenie, aby sa čo najskôr mohli zapojiť do tréningov.”
💕Špeciálne by sme sa chceli poďakovať domácim dievčatám zo Studienky. Tak ako sú s našimi babami na ihrisku súperky, tak sú mimo ihriska skvelé kamarátky a veľká podpora pre naše dievčatá. Už dlho sme sa nestretli s tým, aby si súperky pod sieťou dodávali vzájomne odvahu a slová povzbudenia.

Fotogalériu k týmto parádnym výkonom našich najmladších nájdete na našom webe, na podstránke fotogalérie, alebo priamo TU.

Zdieľať článok

Archív článkov