Máme víťazky Dunajského Pohára 2023
No image
🏆DUNAJSKÝ POHÁR 2023 putuje znovu do Pezinka!!! 🏆

Veľmi kvalitne obsadený turnaj v MIDI volejbale mladších žiačok, ktorý sa koná už tradične  pred začiatkom súťažnej sezóny má náš klub vo veľkej obľube. Z piatich ročníkov sme zvíťazili štyrikrát a raz sme získali 2.miesto. Tento ročník bol znovu veľmi náročný, no pre nás úspešný. V konkurencii 12 tímov si naše dievčatá z tímu ŠVK Pezinok “A” vybojovali 1.miesto.

Po výborných výkonoch v základnej časti, kedy s každým súperom zvíťazili 2:0, postúpili do skupiny o 1.-3.miesto. V prvom zápase si hladko poradili so Studienkou, s ktorou minulý rok tesne prehrali práve vo finále. V náročnom finále im výborne hrajúce „domáce“ dievčatá z Bilíkovej nemienili darovať nič zadarmo. Baby však skvelým kolektívnym a bojovným výkonom zaslúžene zvíťazili 2:1.

Na turnaji ich sprevádzal tréner Peter Chovanec: “Do finále sa baby dostali čistou jazdou. V základnej časti nerobili veľa chýb, ťažili z kvalitného servisu. Finále už bolo o niečom inom. V prvom sete sa pod hru podpísal stres a práve na servise spravili dievčatá veľa chýb. Taktiež aj v hre sa vyskytli chyby, ale súper chyboval tiež. Za čo musím baby pochváliť je, že po prvom prehratom sete nezložili zbrane a bojovali ďalej o každú loptu. Finále bolo vyrovnané a tomu zodpovedali aj emócie. Baby predviedli neskutočne bojovnú hru a veľké volejbalové srdce. Som na ne právom hrdý a je vidno tvrdá práca na tréningu (za čo vďačíme aj trénerke Majke Popelášovej, ktorá ich teraz vedie v šestkovom volejbale) Je vidno ich obrovský posun dopredu, či už volejbalový ale aj mentálny.”

Tieto baby som viedol celý minulý rok, s niektorými z nich som bol už sezónu pred tým. Viem aké majú kvality a aké sú to osobnosti. Minulý rok mali na tomto turnaji ešte minimum skúseností, napriek tomu získali 2.miesto. Už vtedy som vedel, že to bude výborné družstvo.  Dnes to dokázali, išli turnajom v pohode, suverénne. Nielen základná zostava ale všetky baby podali výborné výkony.” povedal tréner Peter Chovanec.

“Ciele na sezónu máme jasne stanovené, umiestniť sa v oblasti na popredných priečkach a zabezpečiť si tak postup na celoslovenské finále. Už teraz vieme, že to bude veľmi náročné. Konkurencia v našej oblasti je naozaj silná. V Bratislave sú sústredené dva kluby s výberovou mládežou. Naše pezinské dievčatá sú im však mimoriadne vyrovnaným a silným súperom a to nás všetkých v klube veľmi teší.” povedal Ladislav Popeláš, prezident volejbalového klubu.

Veríme, že aj skúsenosti z tohto turnaja a nastavenie aké teraz v klube majú im pomôže v sezóne, ktorá im práve odštartovala.
Dievčatá z tímu ŠVK Pezinok B sa s 2. výhrami a 3. prehrami umiestnili na 8.mieste. Dievčatá z ŠVK Modra, pozbierali mnoho cenných skúseností, potrápili seba i súperov, vyhrali jeden set a skončili na 12.mieste.
Ďakujeme všetkým dievčatám za skvelú reprezentáciu nášho klubu, trénerom za výbornú prácu a rodičom za podporu a povzbudzovanie ❤️🏐❤️

Fotogalériu z celého turnaja nájdete v galérii na našom webe.

Zdieľať článok

Archív článkov