Beach volejbalisti Jakub a Patrik a ich cesta za tretím miestom na MS.
No image

Jakub Kintler a Patrik Boďa – bronzoví na MS U16 v Beach volejbale!

Dňa 2. a 3. augusta sa na Beach volejbalových ihriskách BSC areálu, konali Majstrovstvá Slovenska v Beach voljebale kategórie U16. Naši parádny borci Patrkik Boďa a Jakub Kintler si miesto vybojovali úžasnou cestou v predchádzajúcich 4 oblastných kolách. . ;

Prvý deň vyraďovacích zápasov zdolali v prvom zápase chalanov Čarnogurského a Staneka. Od začiatku zápasu udávali taktovku a vyhrali oba sety hladko 2:0 ( 21:12 ; 21:12 ).
Druhý zápas proti Dančovi a Glasňákovi z Nového Mesta nad Váhom  vyhrali rovnako 2:0 (21:10 ; 21:15).

Na druhý deň začali chalani znovu výhrou. Proti chlapcom z Prešova (Širanec, Léhet) vyhrali hladko  2:0 ( 21:10 ; 21:13 ) a vybojovali si tak postup do semifinále.
Po tomto zápase prišlo semifinále proti chalanom z VKP Bratislava (Michalica , Belas ). Chlapci v namáhavom a rýchlom prvom sete prehrali 5:21. V druhom sete výhru súperovi ešte nedopriali a vyhrali ho 21:16. V skrátenom treťom sete žial šťastie stálo viac na strane súpera a chalani prehrali tesne 17:19. Záverečné skóre 1:2 ich tak posunulo o boj o tretie miesto.

V priebehu 15 minútovej prestávky stihli ako tak načerpať sily. Zápas o tretie miesto proti chalanom z NMnV (Šujan, Slovák) vyhrali s prehladom ( 21:15; 21:10 ) a vybojovali si tak parádnu bronzovú medailu.

Za tento výkon si zaslúžia obrovskú gratuláciu, sme na nich veľmi hrdí a držíme im palce v ich ďalšej ceste.

Nezabudnite si pozrieť priloženú galériu, za ktorú ďakujeme mamine Kaje, ktorá strihla na týchto majstrovstvách úlohu rodiča, trénera a ešte aj fotografa 🙂