2.kolo Niké extraligy žien
No image
🏐Slávia EUBA – ŠVK Pezinok
3:0 (25:17; 25:12; 25:9)
I keď dnešný zápas pre nás začal ako z krásneho sna, súper veľmi rýchlo potvrdil úlohu favorita. V úvode bolo na dievčatách vidno, že chcú podať lepší výkon ako v prvom kole. Žiaľ vlastnými chybami na podaní sme sa ocitli v realite. S tímom ako je Slávia sa nedá dostať do vyrovnanej koncovky, pokiaľ pokazíme tak strašne veľa podaní ako sme pokazili v prvom sete.
Ďalšie dva sety sme vôbec nezvládli začiatky, nedokázali sme sa ani morálne ani herne zdvihnúť, tým sme to súperovi veľmi uľahčili.
Tréner Róbert Anda: “Ťažko sa mi ako trénerovi hodnotí dnešný zápas a náš výkon. Našiel som v zápase zopár pozitív, hlavne konečne začíname prihrávať lepšie súperovo podanie ako sme prihrávali. Je to činnosť, na ktorej najviac pracujeme a dúfam, že sa tréningy prejavia do väčšej istoty na prihrávke. Bohužiaľ dnes sme nezvládli razantnejšie útočiť z okrajov siete, boli sme veľmi opatrní až bojazliví v tejto hernej činnosti a to nás stálo vyrovnanejšie skóre jednotlivých setov.
Stále ale pre nás platí, že volejbalovo najprv musíme zvládnuť „A“, aby sme sa mohli posunúť na „B“. To „A“ pre nás je momentálne podanie a prihrávka, na ktorých nás čaká ešte veľký kus roboty, pretože v týchto herných činnostiach máme stále veľké nedostatky. Na záver by som chcel vyzdvihnúť Niku Rarigovú, ktorá nás ťahá v útoku a aj napriek jej dnešnému “katastrofálnemu” podaniu je už druhý zápas po sebe našou najviac a najlepšie bodujúcou hráčkou. Rád by som poďakoval našim verným fanúšikom, ktorý nám na pôde súpera vytvorili úžasnú, skoro až domácu atmosféru. Začínam si zvykať, na týchto ľudí, sú perfektní a ja aj dievčatá si to veľmi vážime.
Proti tímu, aký zložili tento rok tréneri Slávie bude mať zrejme problém zahrať ktorékoľvek družstvo, preto sme radi, že sme herne držali krok aspoň v prvom sete. Samozrejme na našom výkone musíme poriadne zapracovať, ak chceme držať krok s ostatnými tímami v lige. Už budúcu sobotu si to môžeme zopakovať a vyskúšať v čom sme pokročili v ďalšom domácom zápase, tentokrát s nováčikom – VA UNIZA Žilina.

Zdieľať článok

Archív článkov