1.kolo Slovenského pohára
No image
🏐ŠVK Pezinok – VK Nové Mesto/Váhom
0:3 ( 11/25 19/25 16/25 )
Do včerajšieho prvého kola Niké Slovenského pohára nastúpili naše dievčatá veľmi vlažne a opatrne. Tréner Anda postavil na ihrisko najmä tie mladšie, aby si vyskúšali tlak a silu silného súpera. Prekvapivo práve tie mladšie, i keď narobili kopu vlastných chýb, podali ako tak prijateľný výkon. Kameňom úrazu bol včera najmä herný prejav celého tímu, na ktorom bude treba tiež poriadne popracovať.

Róbert Anda, tréner ŠVK: „Po takomto zápase sa veľmi ťažko hľadajú slová. V prvom rade gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. My sme hrali veľmi zle a vôbec nič nám nevychádzalo. Svetlá chvíľka v druhom sete je strašne málo. Ale to, čo ma najviac mrzí a hnevá, je náš výkon a prejav. Hlavne na domácej pôde pred skvelými fanúšikmi sa nemôžeme prezentovať takto chladne. Samotný výsledok ovplyvniť nedokážete, ale môžete s ním niečo spraviť práve svojim výkonom a prejavom na ihrisku. V sobotu spravíme maximum preto, aby sme tento zápas odčinili.

Chiara Krajčírová v útoku

Juraj Šujan, tréner VK: „Myslím si, že sme zápas zvládli, potrebovali sme to ako soľ. Nemali sme teraz veľmi dobré obdobie, máme za sebou sériu prehier s ťažšími súpermi, kde sme chceli aj zabodovať, no nevyšlo to. Preto dúfam, že táto výhra bude pre nás odrazový mostík do ďalšej práce. Teraz nás čakajú prijateľnejší súperi. Čo sa týka zápasu, tak prvý set bol úplne koncentrovaný, miestami boli aj výpadky, ale sme si pomohli dobrými striedaniami a na záver sme si mohli dovoliť vystriedať aj mladé baby. Z výsledku som úprimne rád a už sa tešíme na sobotu, na ďalšieho súpera.“

Maťa Rybaničková pri svojej premiére na extraligovej palubovke

Hráčkami zápasu sa stali Dorota Pistekova (ŠVK Pezinok) – Viktória Veliká (VK Nové Mesto nad Váhom
Včera sme zaznamenali jednu milú premiéru – v druhom sete nastúpila na ihrisko aj naša úplne najmladšia, iba 15 ročná Martina „Maťa“ Rybaničová, ktorá si po nedávnej účasti. v reprezentačnom tíme U17 vyskúšala aj atmosféru najvyššej volejbalovej súťaže.
❤️🏐❤️

Zdieľať článok

Archív článkov