1.kolo Niké extraligy žien je za nami
No image

🖤💛🖤  1.kolo Niké extraliga žien

🏐ŠVK Pezinok – VK Nové Mesto nad Váhom
0:3 ( 11:25; 22:25; 13:25)
Úvodný zápas novej sezóny Niké extraligy žien máme za sebou. Žiaľ vstup do sezóny nám nevyšiel tak, ako by sme si predstavovali.
Už v úvode prvého setu nás súper zaskočil skvelým servisom a tam niekde začalo naše trápenie. Druhý set to chvíľu vyzeralo, že sa baby predsa len zbavili strnulosti a opatrnosti, ale žiaľ set nedotiahli do víťazného konca. V treťom sete sa taktovky opäť ujali súperky a ukončili tak náš vstup do sezóny trojbodovou žatvou.

Tréner Róbert Anda: „Máme za sebou úvodný zápas  sezóny. Nové Mesto potvrdilo úlohu favorita, dokázali sme mu vzdorovať iba v druhom sete, kde sme spravili podstatne menej chýb, ako v prvom a treťom sete. Volejbal je o chybách a my sme ich vyrobili neúnosne veľa. Kľúčové boli hlavne chyby na podaní a prihrávke, kde keď súpera nezatlačíme kvalitným servisom, ťažko sa bráni, a pokiaľ sa k tomu pripojí aj zlá prihrávka, ešte ťažie sa s takýmto kvalitným súperom drží vôbec krok. Jediný aspekt hry, ktorý má aspoň trochu teší, bol útok stredom. Pokiaľ sme mali ideálne odbránené a hrali cez stred, dokázali sme tieto útoky zložiť. Vieme na čom musíme pracovať a dievčatá tieto herné činnosti, ktoré nám nejdú, chcú zlepšovať a určite sa to časom ukáže. Súperovi gratulujem k zaslúženým trom bodom. Musím sa poďakovať aj domácemu publiku, ktoré vytvorilo perfektnú atmosféru.

Juraj Šujan, tréner VK: „My sme s našim výkonom spokojní, v podstate až na drobné poľavenie v druhom sete, kde sme mali niekoľkobodové vedenie, sme mali zápas pod kontrolou. Vo všetkých herných činnostiach sme boli lepší, z čoho mám radosť, lebo náš káder sme tiež dosť podstatne omladili. V tomto zápase dostali príležitosť tri kadetky a dve žiačky, všetky striedajúce hráčky sa do hry výborne zapojili a pomohli k nášmu stabilnému výkonu. Určite sa prejavila aj naša príprava, v ktorej sme odohrali vyše osemdesiat veľmi ťažkých setov proti tímom z Česka, Rakúska, či proti Slávii. Som rád, že sme do ligy vstúpili víťazne. veľmi sa z toho tešíme.“

Najlepšími hráčkami zápasu sa stali Monika Bíliková (VK Nové Mesto) a Nikola Rarigová (ŠVK Pezinok)

Hráčky zápasu: Monika Bíliková (VK Nové Mesto) a Nikola Rarigová (ŠVK Pezinok)

Je na mieste poďakovať úžasnému a skvelému publiku, ktoré dnes vytvorilo fantastickú atmosféru. Mrzí nás že sme im neponúkli viac. Ale veríme, že naša chvíľa ešte príde a ukážeme čo v tých našich babách je!
Váš Tím ŠVK Pezinok

❤️‍🩹🏐❤️‍🩹

FOTOGALÉRIA K ZÁPASU:

Zdieľať článok

Archív článkov