Kadetky v baráži s výhrou, no bez postupu

12.05.2019 / LP

Druhú májovú sobotu sme sa opäť, po roku, predstavili v baráži o postup na M-SR kadetiek. Tri družstvá (Pezinok, Žilina, Skalica) sa medzi sebou stretli o jedno postupové miesto. Tentokrát na Záhorí v Skalici. Odhodlanie a bojovnosť sme mali ...

Bohužiaľ, už úvodný zápas proti Žiline, odhalil našu slabú stránku - prihrávku. Súper nás tak k ničomu nepustil a aj keď sme v 3.sete ešte bojovali, koncovka nám ušla a bolo po postupových ambíciách.

Pred druhým zápasom bola teda situácia jasná - o nič už nešlo. Do zápasu sme nastúpili s pozmenenou zostavou a pomerne jednoducho, sme viedli 2:0 na sety. Potom sme si situáciu vlastným pričinením skomplikovali a bolo 2:2. Rozhodujúci set sme však už opäť zobrali do vlastných rúk a hladko sme ho vyhrali.

Po roku sme tak opäť nepostúpili, no získali sme už aspoň víťazstvo. Sezónu však môžme hodnotiť teda ako vydarenú. Na Slovensku sme cca skončili na 9.mieste, čo je veľmi dobrý výsledok. Chceli sme však viac ...

KADETKY:

ŠVK Pezinok - Žilina 0:3 (-17,-13,-21), Skalica 3:2 (21,21,-17,-22,3)

ŠVK: Sagálová S., Gašparovičová, Onuferová, Satková, Sekaninová, Rarigová, liberá Jánošíková a Mikesová (Noskovičová, Rusnáková, Drnáková Em., Verešová, Beňačková, Bieliková L.)

Mladší žiaci (štvorice) odohrali svoje posledné zápasy v Petržalke.

Zabojovali, ich hra bola super, porazili prvýkrát VKP "A" a sezónu ukončili na 3.mieste v Oblasti.