V baráži žiačok iba jeden set

05.05.2019 / LP

Úvodnú májovú sobotu sme opäť, po roku, usporiadali v Pezinku baráž o postup na M-SR st.žiačok. Tri družstvá (Pezinok, Levice, Sp.N.Ves) sa medzi sebou stretli o jedno postupové miesto. Ambície sme mali, no tie začali horieť pár sekúnd pred úvodným zápasom ...

Tesne pred koncom oficiálnej rozcvičky, sa nám zranila (členok) prvá smečiarka - Baginová.

Napriek tomu, sme zápas s Levicami začali excelentne a dobrým podaním sme hladko získali prvý set. Potom sa však hra vyrovnala a tesná prehra v koncovke druhého setu, poznačila našu hru. Aj napriek bojovnosti, sme už ďalší set nezískali a prehrali sme 1:3.

Pred druhým zápasom bola situácia jasná. Potrebovali sme vyhrať 3:0 alebo 3:1. Družstvo SNV však hralo veľmi dobre a k ničomu nás nepustilo a zaslúžene vyhralo.

Po roku sme tak opäť nepostúpili, no získali sme už aspoň set. Sezónu však môžme hodnotiť ako vydarenú. Na Slovensku sme cca skončili na 11.mieste (49 družstiev).

Potešila aj účasť nového primátora Pezinka (starý nikdy neprišiel) a viceprimátorky, ako aj zaplnená a slušne fandiaca hala. Atmosféra bola lepšia ako na miestnej Extralige.

ST.ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok - Levice 1:3 (15,-23,-16,-22), Sp.N.Ves 0:3 (-15,-13,-12)

ŠVK: Sagálová S., Jánošíková, Wirthová S., Verešová, Kucháreková, Bieliková L., libero Mikesová (Wirthová T., Kapucianová, Škanderová, Smiščíková, Baginová)

Mladšie žiačky "B" (štvorice) odohrali svoje posledné zápasy, v skupine o 5. - 8.miesto v Šamoríne.

Dievčatá zabojovali, ich hra bola fajn, no vyhrali iba set a sezónu ukončili na 8.mieste..

MLADŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok "B" - Bilíkova 0:2, DRÁČIK "B" 0:2, Hamuliakovo "A" 1:2

ŠVK "B": Rybaničová, Bezáková, Marušicová, Angelovičová, Drnáková E., Zubová, Kapustová N.

Mladšie žiačky "C" (štvorice) odohrali svoje posledné zápasy, v skupine o 9. - 12.miesto doma, na Bielenisku.

Dievčatá nevyhrali ani set a sezónu ukončili na 12.mieste (17 družstiev).

ŠVK Pezinok "C" - Senec 0:2, IMA 0:2, VIVUS "B" 0:2