Žiačky mieria do baráže ...

17.02.2019 / LP

Staršie žiačky hrali doma proti priamemu konkurentovi o barážové miesto na M-SR.

Obidve stretnutia, pred početnou diváckou kulisou, výborne zvládli a v jednom sete dokonca dovolili súperovi uhrať iba 5 bodov.

Tieto dve víťazstvá znamenajú, že ak sa nič nepredvídané nestane, tak naše žiačky sa opäť po roku predstavia v celoslovenskej baráži (4.-5.5.2019) o postup na M-SR. Z baráže, ktorá bude znova ako minulú sezónu v Pezinku (rozhodol o tom žreb pred začiatkom súťaže), postúpia na M-SR dve družstvá zo štyroch (3.z BA, 2. zo Stredu, 2. z Východu, 3. zo Západu).

Najbližšie sa naše žiačky súťažne predstavia až v sobotu, 16.03.2019 od 10:00 hod. na Bielenisku, proti družstvu DRÁČIK "B".

ST.ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok - VIVUS Bratislava 3:0 (14,15,21) a 3:0 (5,18,16)

ŠVK: Sagálová S., Baginová, Wirthová S., Verešová, Jánošíková, Bieliková L., libero Mikesová (Kucháreková, Wirthová T., Kapucianová)

Druhé kolo štvorkového volejbalu (semifinálová časť), v ktorej boli naše A a B družstvo v skupine o 1. - 8.miesto a C družstvo v skupine o 9. - 17.miesto, prinieslo výborné výkony a výsledky pre naše volejbalové nádeje.

Družstvo A, po zaváhaní v Studienke, dokonale svoju chybu napravilo a postúpilo do finálovej skupiny o 1.-4.miesto. Najmä zápas proti Studienke bol vysoko kvalitný a len málo chýbalo, aby naše dievčatá boli úspešné.
Družstvo B tiež nesklamalo a bude hrať o 5.-8.miesto.
Potešili aj najmenšie (družstvo C), ktoré svoju skupinu vyhrali a budú hrať o konečné 9.-12.miesto zo 17-tich družstiev.

ML.ŽIAČKY (štvorice):

ŠVK Pezinok "A" - ŠVK "B" 2:0, Hamuliakovo "A 2:0, Studienka 1:2

ŠVK "A": Kapinová, Gáliková, Repaská, Axamítová, Vidová


ŠVK Pezinok "B" - Hamuliakovo "A" 2:1, Studienka 0:2

ŠVK "B: Bezáková, Rybaničová, Angelovičová, Zubová, Marušicová, Drnáková El., Kapustová N.

ŠVK Pezinok "C" - VTC Pezinok 2:0, Hamuliakovo "B" 2:0, Senec 2:0

ŠVK "C": Virgovičová, Kamenská, Voříšková, Bieliková E., Miškeriková, Juríková, Hašková, Molčanová