Juniorky ukončili sezónu výhrou nad Sláviou UK

28.04.2019 / LP

V poslednom kole 1.ligy junioriek síce už o nič nešlo, no tréningovú drinu sme využili na konfrontáciu s jedným z ašpirantov na medailu z M-SR. Proti zdatnému súperovi sme sa držali odvážnou hrou až do koncovky prvého setu, kde nám pár akcií nevyšlo a set získalo domáce družstvo. Druhý set sme boli vyrovnaným družstvom iba v jeho úvode a nakoniec sme ho hladko prehrali. Tretie dejstvo však bolo opäť o našej statočnej hre. Viedli sme už 20:16, no nakoniec sa nám set nepodarilo získať.

Toto stretnutie bolo posledným v tejto kategórii pre Katarínu Dujsíkovú, ktorej za jej prístup, nasadenie, tréningovú dochádzku, ... ĎAKUJEME.

Po predchádzajúcej dohode trénerov, sa 2.stretnutie odohralo iba v čisto kadetskom zložení, ako príprava na nadchádzajúcu baráž (11.5.) o postup na M-SR.

V sezóne sme síce Slávii 4x v kadetkách podľahli, no vždy to boli vyrovnané stretnutia. Tentokrát sa nám však už, po dobrom výkone, podarilo zvíťaziť, čo nás dúfame správne nabudí do baráže.

JUNIORKY:

Slávia UK Bratislava - ŠVK Pezinok 3:0 (21,10,23) a 1:3 (-20,22,-19,-21)

ŠVK (1.zápas): Tahotná, Gašparovičová, Onuferová, Sekaninová, Hrešová, Rarigová, liberá Beňačková a Jánošíková (Satková, Sagálová S., Dujsíková, Drnáková, Rusnáková)

ŠVK (2.zápas): Sagálová S., Gašparovičová, Onuferová, Satková, Sekaninová, Rarigová, libero Jánošíková (Drnáková, Rusnáková, Beňačková)

Mladšie žiačky (štvorice) odohrali svoje posledné zápasy, v skupine o 1. - 4.miesto, v Ružinove na Ostredkoch.

Dievčatá zabojovali, ich hra bola podstatne lepšia ako v marci, no nevyhrali ani set.

Celkovo obsadili v sezóne 2018/19 4.miesto.

MLADŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok "A" - Studienka 0:2 (-8,-20), DRÁČIK "A" 0:2 (-9,-11), VIVUS "A" 0:2 (-19,-12)

ŠVK "A": Gáliková, Kapinová, Vidová, Smiščíková, Repaská