Kadetky zabojovali v baráži, no nepostúpili

13.05.2018 / LP

Cez víkend sa v Prešove uskutočnil jeden z dvoch semifinálových turnajov o postup na Majstrovstvá Slovenska vo volejbale kadetiek. Právo účasti si v ňom, po dlhodobej Oblastnej súťaži, vybojovali aj naše volejbalistky, čím dosiahli zatiaľ najlepší výsledok v 5-ročnej histórii klubu. Na M-SR postupovali dve zo štyroch družstiev. Plány sme mali smelé, bojovali sme, no z Východu sme odchádzali bez jediného víťazstva.

Ako kľúčové sa ukázalo hneď prvé stretnutie proti B.Bystrici. Tá nás zatlačila neuveriteľne riskantným podaním, čo sme častokrát neustáli. Herne sme síce boli lepší, no bez prihrávky to išlo veľmi ťažko.

Do druhého stretnutia sme tak vstupovali "s nožom na krku", no aj s veľkým odhodlaním. Proti nám sa postavilo výborné družstvo z Piešťan, ktoré malo vo svojom rade aj dve hráčky, so skúsenosťami z Extraligy žien. Našou odvážnou hrou, sme však dostali súpera pod tlak a po celý čas sme v 1.sete viedli. V koncovke sa však športová šťastena od nás odklonila a set sme stratili. V odvážnom výkone sme však pokračovali aj v ďalšom sete a ten nám už neušiel. Bohužiaľ 3. a 4.set nám vôbec nevyšli a sen o M-SR sa nám rozplynul.

Napriek dvom neúspechom, sme chceli sezónu ukončiť víťazne. Proti domácemu kolektívu, ktorý potreboval vyhrať, aby postúpil, sme však začali veľmi zle a úvodný set, sme našou ospalou hrou jednoznačne prehrali. Po výrazných zmenách v zostave, sa však naša hra zmenila a zápas sme otočili, aj keď sa rozhodca snažil o opak. Domáce volejbalistky sa však nevzdali, vyhrali 4.set a išlo sa ďalej bojovať. Napokon im veľmi tesne patril aj posledný set, čím si vybojovali postup do Levíc.

Celkovo sme sa tak túto sezónu umiestnili na 11.mieste na SR, čo je pekný úspech, no plány sme mali určite smelšie.

KADETKY:

ŠVK Pezinok - B.Bystrica 1:3 (-20,-15,18,-17), Piešťany 1:3 (-22,19,-7,-15), Prešov 2:3 (-16,19,19,-17,-13)

ŠVK: Šimonovičová, Michalková, Noskovičová, Sekaninová, Satková, Rarigová, libero Kováčová (Juschka, Sagálová, Rusnáková, Drnáková, Verešová)