Kadetky bližšie k cieľu

25.02.2018 / LP

V priamom súboji o tretiu postupovú priečku, predviedli kadetky kvalitný a bojovný výkon. Na pôde súpera prehrali 2:3 a ak chceli mať ešte reálnu šancu na postup, potrebovali vyhrať.
Prvý set bol do polovice vyrovnaný. Potom naše dievčatá bojovnou hrou zbierali bodíky viacej pre seba a tak set, patril im. Druhý set bol jednoznačne v našich rukách, najmä však Šimonovičovej na podaní. Hladko sme ho získali, no bolo potrebné spraviť ešte posledný krok a ten býva veľmi ťažký. Tretí set sme celý ťahali za kratší koniec lana, no postupne sme 6 bodový náskok súpera zmazávali a zdalo sa, že by sme tento set mohli aj vyhrať. Bohužiaľ tomu tak nebolo. Do štvrtého setu sme vstúpili s tým, že to už bude posledný. Súper sa však nevzdával a húževnato vzdoroval. Napätie v hale stúpalo. Atmosféra bola fantastická.
Naše dievčatá napokon v koncovke tento set zvládli a zaslúžene sa tešili zo zisku troch bodov, čím si upevnili si 3.miesto.

KADETKY:

ŠVK Pezinok - VIVUS "A" 3:1 (18,11,-22,21)

ŠVK: Šimonovičová, Michalková, Onuferová, Juschka, Sekaninová, Rarigová, libero Kováčová (Sagálová, Rusnáková, Noskovičová, Satková, Drnáková)

Staršie žiačky, bojujúce o účasť v celoslovenskej baráži, mali ťažkú úlohu. Proti nim sa postavilo asi najlepšie družstvo na Slovensku.
Dievčatá síce bojovali, no súperovi podľahli rovnako ako na jeho palubovke. V tabuľke si, ale udržali 3.miesto, ktoré im predbežne zaručuje účasť v prelínacej súťaži o postup na M-SR.

STARŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok - Slávia UK DRÁČIK "A" 0:3 (-7,-15,-15) a 0:3 (-14,-14,-13)

ŠVK: Sagálová, Rusnáková, Wirthová S., Verešová, Satková, Bieliková (Jánošíková, Wirthová T., Drnáková)

V akcii boli opäť aj naše prvoligové juniorky, ktoré cestovali k najvzdialenejšiemu súperovi vo svojej skupine.
V obidvoch zápasoch jednoznačne potvrdili úlohu favorita a hladko zvíťazili, čím si upevnili priebežné 6.miesto.

JUNIORKY:

Prievidza - ŠVK Pezinok 0:3 (-10,-8,-15) a 0:3 (-7,-18,-19)

ŠVK: Mäsiarová, Michalková, Noskovičová, Sekaninová, Hrešová, Rarigová, libero Kováčová (Šimonovičová, Juschka)

V nedeľu mali svoj program aj naše najmladšie volejbalistky, v trojkovom volejbale. Našemu A-družstvu, ktoré hrá v skupine o 1.-6.miesto, sa veľmi výsledkovo nedarilo, no veľkú radosť nám spravili dievčatá z C a D-družstva (skupina o 13.-18.miesto), ktoré na domácom turnaji nenašli premožiteľa a rozdali si to o prvenstvo medzi sebou.

NAJMLADŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok "A" - DRÁČIK "C" 2:0 (9,19), VIVUS "A" 0:2 (-7,-15), Studienka "A" 0:2 (-10,-11), Hamuliakovo 0:2 (-26,-20), Bilíkova "A" 0:0 (odložené)

ŠVK "A": Vidová, Repaská, Kapinová

ŠVK Pezinok "C" - Bilíkova "C" 2:0 (9,20), ŠVK "D" 2:1 (23,-8,8), Studienka "B" 2:0 (19,16), VIVUS "D" 2:0 (8,19), DRÁČIK "A" 2:0 (18,5)

ŠVK "C": Miškeriková, Voříšková, Kapustová, Rajnohová, Kamenská, Drnáková El., Marušicová

ŠVK Pezinok "D" - Bilíkova "C" 2:0 (9,10), ŠVK "D" 2:1 (23,-8,8), Studienka "B" 2:1 (6,-16,5), VIVUS "D" 2:0 (11,14), DRÁČIK "A" 2:0 (6,20)

ŠVK "D": Gáliková, Juríková, Virgovičová, Filípková, Geletková, Jurčová, Benkovská, Szynterová