Žiačky začali 2.časť úspešne

14.01.2018 / LP

Žiačky odštartovali 2.časť, v skupine o postup na M-SR, dvoma víťazstvami. Už v základnej skupine, to proti Záhoráčkam bolo náročné (2:3, 3:2) a ani tentokrát, to nebolo o nič jednoduchšie. Najmä, keď Studienka hladko vyhrala 2. a 3.set. Naše dievčatá však zabojovali a stretnutie otočili vo svoj prospech.
To im dodalo psychickú výhodu, ktorú dokonale zužitkovali v druhom zápase, kde jasne dominovali.
Tieto zápasy však jasne potvrdili, že boj, o tri postupové miesta, bude náročný. Štart nám však vyšiel ...
V našom drese sa po prvýkrát objavila nová posila, iba 12-ročná Laura Bieliková (č.13), ktorá k nám prišla z konkurenčného VTC Pezinok.

STARŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok - Studienka 3:2 (23,-14,-9,20,7) a 3:0 (16,16,15)

ŠVK: Sagálová, Sekaninová, Drnáková, Rusnáková, Satková, Wirthová S., libero Tilandyová E. (Jánošíková, Václavová, Bieliková, Wirthová T., Tilandyová S., Verešová)

Juniorky cestovali na svoje prvé zápasy v roku do Nitry. V 1.časti svojmu súperovi 2x podľahli 0:3 a dnes tomu nebolo inak.
Treba však priznať, že dnes hrali vo veľmi oklieštenej zostave a cestovalo ich na zápas iba osem.
Najmä úvodný set bol katastrofálny. Nedaril sa príjem ... Potom sa už hra zlepšila a dievčatá častokrát ukázali, že vedia hrať volejbal. Škoda prvého setu v druhom zápase, kde sme nevyužili možnosť získať set. Zápas by sa možno vyvýjal inakšie ...

JUNIORKY:

COP Nitra - ŠVK Pezinok 3:0 (12,14,20) a 3:0 (24,17,11)

ŠVK: Mäsiarová, Tahotná, Noskovičová, Juschka, Hrešová, Rarigová, libero Kováčová (Onuferová)

V nedeľu mali svoje ďalšie kolo naše mladšie žiačky v štvorkovom volejbale. Áčko cestovalo do Ružinova, béčko hralo doma.

MLADŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok "A" - Hamuliakovo 2:0 (24,19) a 0:2 (-19,-17), DRÁČIK "B" 0:2 (-8,-17) a 1:2 (-15,17,-14)

ŠVK: Axamítová, Brliťová, Škanderová, Kapucianová, Smiščíková

ŠVK Pezinok "B" - DRÁČIK "C" 0:2 (-17,-14) a 1:2 (-13,23,-8) a Bilíková "B" 0:2 (-15,-17) a 0:2 (-19,-15)

ŠVK: Bezáková, Repaská, Vidová, Kapinová, Michalcová, Rybaničová