Kadetky nastúpili na domácej palubovke proti Bilíkovej. Tá bola jednoznačne nad ich sily a to ich najlepšia hráčka iba oddychovala na lavičke. Naše družstvo pôsobilo až príliš ustráchane a iba jediná (libero Kováčová) sa snažila oživovať hru bojovnosťou a povzbudzovaním. Zázrak sa síce nečakal, predsa len, Bilíková je jedno z najlepších kadetských družstiev na Slovensku, no vzdorovať sa dalo určite viac.
Priebežne sme v tabuľke kadetiek na 4.mieste.

20.12.2017 IMA - ŠVK Pezinok

KADETKY:

ŠVK Pezinok - Bilíkova Bratislava "A" 0:3 (-14,-16,-13)

ŠVK: Hozenštoková, Sekaninová, Noskovičová, Juschka, Solmošiová, Rarigová, libero Kováčová (Rusnáková, Satková, Onuferová, Mácsová, Sagálová)

Staršie žiačky mali posledné kolo v 1.časti. Ak sa chceli vyhnúť decembrovej baráži o účasť v lepšej skupine, potrebovali svojho súpera hladko zdolať a nedovoliť mu, v dvoch zápasoch, uhrať dokopy viac ako 33 bodov. Táto zdanlivo ťažká úloha sa im však podarila a v skupine A obsadili 2.miesto.
Druhá časť (skupina o 1.-6.miesto) sa začne 16.12.2017.

STARŠIE ŽIAČKY:

Bilíkova Bratislava "C" - ŠVK Pezinok 0:3 (-3,-14,-3) a 0:3 (-9,-1,-1)

ŠVK: Sagálová, Sekaninová, Wirthová S., Rusnáková, Satková, Drnáková, libero Tilandyová E. (Wirthová T., Verešová, Václavová, Tilandyová S.)

Prvoligové juniorky cestovali do Nitry a boli v pozícii mierneho favorita, čo aj od začiatku potvrdzovali.
V úvodnom sete viedli pohodlne 14:7 a nič nenaznačovalo, že by mali mať dnes problém. Opak bol však pravdou ... Začali kopiť jednoduché chyby, súper sa rozohral v obrane a čochvíľa bolo vyrovnané 21:21. Potom síce odskočili na 24:21, no o zisk setu museli ešte tuho bojovať, až ho po útoku Noskovičovej, tesne získali pre seba.
Druhý set začal podobne, viedli sme 12:2, potom ešte 18:11 a ... skrat. Súper sériou podaní vyrovnal na 18:18 a set si nakoniec v koncovke uchmatol pre seba.
Tretí set bol herne vyrovnaný a koncovka tentokrát patrila nám, keď ju zabezpečila ulievkou Michalková.
Štvrtý set bol z našej strany najvolejbalovejší a pohodlne sme ho vyhrali.

Druhý zápas sme začali zle, 9:15, no podarilo sa nám stav vyrovnať, avšak koncovku sme nezvládli.
Druhý set to bolo už herne lepšie a po dlhej ulievke Michalkovej, sme vyrovnali na 1:1.
Tretí set bol z našej strany veľmi zlý. Prehrávali sme 5:13 a 14:21. Napriek tomu, sme ho nakoniec mohli vyhrať, keď sme súpera, pri podaní Šimonovičovej, dobehli a dokonca sme neskôr, mali aj dva setbaly, pri ktorých sme však vždy pokazili podanie, čo súper nakoniec využil.
"Hojdačkové" stretnutie pokračovalo ďalej. Vo štvrtom sete sme hrali opäť dobrý volejbal, viedli sme 11:2, 21:9 a pohodlne sme ho dohrali.
Tretí tie-break v sezóne bol vyrovnaný. Strany sa menili za stavu 8:7 pre nás. V koncovke sme ušli na 14:12, no podarilo sa nám zápas ukončiť až pri ďalšom mečbole, keď súper pokazil podanie po predchádzajúcom našom time-oute.

JUNIORKY:

UKF Nitra - ŠVK Pezinok 1:3 (-24,23,-23,-14) a 2:3 (23,-20,25,-17,-13)

ŠVK: Šimonovičová, Michalková, Noskovičová, Tahotná, Hrešová, Rarigová, libero Kováčová (Juschka, Solmošiová, Babiaková, Onuferová)

Svoj prvý turnaj majú za sebou už aj naše najmladšie žiačky. V trojkovom volejbale, sa predsatavili na turnaji v Rači.

NAJMLADŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok "A" (Vidová, Repaská, Axamítová) - ŠVK "B" 2:1, ŠVK "C" 2:0, ŠVK "D" 2:0, IMA 2:0, Hamuliakovo 0:2

ŠVK Pezinok "B" (Smiščíková, Rybaničová, Bezáková, Angelovičová, Maršalková) - ŠVK "C" 2:0, ŠVK "D" 2:0, IMA 0:2, Hamuliakovo 0:2

ŠVK Pezinok "C" (Kapustová N., Marušicová, Kamenská, Miškeriková, Drnáková El., Rajnohová) - ŠVK "D" 2:0, IMA 0:2, Hamuliakovo 0:2

ŠVK Pezinok "D" (Virgovičová, Jančová, Filípková, Gáliková, Geletková, Juríková) - IMA 0:2, Hamuliakovo 0:2