Kadetky zdolali rezervu Slávie

15.11.2017 / LP

Kadetky dnes vyhrali, ale ... Začať zápas s oveľa slabším súperom a prehrávať 9:2, keď všetky body sme dali vlastnými, častokrát školáckymi chybami, za súpera my, je zarážajúce. Prvýkrát sme v úvodnom sete viedli až pri stave 20:21. Set nakoniec ukončila smečom Sekaninová.
Čakalo sa, že sa preberieme a začneme hrať to, na čo máme. Opak bol však pravdou a rozpačitý výkon pokračoval. Od stavu 6:6, nám súper, opäť našou zásluhou, ušiel na 14:6. Vyrovnali sme až pri sérií podaní striedajúcej Sagálovej (19:19). Set ukončila svojim útokom Michalková, no opäť sme sa zbytočne nadreli.
Až tretí set, to už ale bez viacerých hráčok hrajúcich za juniorky, prebiehal podľa predstáv. Čo je paradox. Hneď sme súperovi odskočili na 3:11, pri podaní Šimonovičovej, čo nám stačilo na pohodlné dohratie tohto duelu. Zápas nakoniec ukončila esom Sagálová.
Tri body sú síce fajn, no toto konštatovanie nám nemôže stačiť. Trénujeme veľa a dobre a najmä staršie hráčky by to mali preniesť aj do zápasov. Snáď sa poučíme.