Žiačky o krok bližšie

02.04.2017 / LP

Kadetky mali v predposlednom kole ťažkú úlohu. Na domácej palubovke privítali družstvo z Bilíkovej, ktoré nič nepodcenilo a prišlo v plnej sile, aj s Extraligistkami v zostave. Naše dievčatá síce statočne bojovali, no na skúsenejšieho súpera to nestačilo. Pred posledným kolom síce figurujeme na postupovom treťom mieste, no cestujeme na palubovku lídra súťaže (Slávia UK "A"), kým náš konkurent v boji o baráž (VIVUS), hrá s najslabším družstvom nadstavbovej časti (Slávia UK "C"). Zázraky sa však v športe občas dejú ...

KADETKY:

ŠVK Pezinok - Bilíkova Bratislava "A" 0:3 (-16,-14,-15)

ŠVK: Šimonovičová Ra., Hrešová, Onuferová, Michalková, Tahotná, Sekaninová, libero Pokorná (Juschka, Neštinová, Satková, Bozová)


Druholigové družstvo žien opäť nevyhralo ani set, no proti druhému družstvu súťaže, predviedlo solídny výkon. Tento zápas bol posledným pre našu Petru Vagnerovú, ktorá sa vracia do Čiech. Ďakujeme jej za dobrú reprezentáciu nášho klubu.

ŽENY:

ŠVK Pezinok - Retro Bratislava 0:3 (-23,-22,-22)

ŠVK: Bartošová, Rečlová, Morávková, Vagnerová, Zamecová M., Burdanová, libero Otiepková (Komadová, Ondrejkovičová)
V sobotňajších dvojzápasoch žiačok, sme cestovali na Záhorie. Dievčatá nič nepodcenili a doviezli do Pezinka 6 bodov. Keďže náš konkurent a hlavný strojca toho, že M-SR tejto kategórie neusporiadame, Slávia UK Bratislava, prehral obidva zápasy s VIVUSom, preskočili sme ich v tabuľke a postup do baráže M-SR máme vo svojich rukách. V poslednom kole však narazíme práve na VIVUS. Herne na nich máme, musíme to však zvládnuť v hlavách. Držíme palce!

Studienka - ŠVK Pezinok 0:3 (-10,-6,-20) a 0:3 (-17,-22,-16)

ŠVK: Šimonovičová Ra., Michalková, Noskovičová, Juschka, Sekaninová, Rarigová (Onuferová, Hozenštoková, Satková, Križanovičová, Rusnáková, Škanderová)


Naše najmladšie žiačky, v skupine o 1.-6.miesto, majú za sebou ďalší turnaj. Aj keď vyhrali iba raz, herne idú hore, čo je prísľub do budúcnosti.

NAJMLADŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok - Slávia UK "A" 0:2 (-17,-7), Slávia UK "B" 0:2 (-18,-23), VIVUS "A" 0:2 (-10,-14), VIVUS "B" 2:1 (-19,15,15), Studienka "A" 0:2 (-4,-5)

ŠVK: Šimonovičová Ro., Kapucianová, Axamítová, Rybaničová
Po dlhšej dobe sa v akcii predviedli aj naši chlapci. Na turnaji v Senci, ktorý bol mimochodom veľmi slabo zorganizovaný, podali dobré výkony a veľmi sa herne pohli vpred.

MLADŠÍ ŽIACI:

ŠVK Pezinok - VKP "A" 0:2, VKP "B" 2:1, VKP "C" 0:2, Senec 0:2

ŠVK: Bartoš, Zemka, Boďa, Kintler, Hornáček, Novák