Žiačky stále v hre

26.03.2017 / LP

Kadetky cestovali do Bratislavy, kde však úlohu favorita nezvládli a výrazne si svoju situáciu, s postupom do baráže, skomplikovali. Ostávajú síce priebežne na 3.mieste, no v posledných dvoch kolách ich čakajú najťažší súperi (Bilíkova, Dráčik "A"). Mrzieť ich môže najmä 1.set, v ktorom viedli už 24:21. Ten nezvládli a od toho sa potom odvíjala aj ich ďalšia hra.

KADETKY:

Slávia UK Dráčik "B" - ŠVK Pezinok 3:1 (25,16,-19,19)

ŠVK: Šimonovičová Ra., Hrešová, Noskovičová, Michalková, Tahotná, Neštinová, libero Kováčová (Pokorná, Mácsová, Juschka, Rarigová, Sekaninová)

Druholigové družstvo žien odohralo Malokarpatské derby. Kým doma sa tešili naše dievčatá, v Modre to bolo naopak.

ŽENY:

Modra - ŠVK Pezinok 3:0 (20,19,22)

ŠVK: Zamecová S., Rečlová, Morávková, Vagnerová, Komadová, Burdanová (Bartošová, Ondrejkovičová)

V sobotňajších dvojzápasoch žiačok, sme hostili nášho priameho konkurenta v boji o baráž M-SR, Sláviu UK Dráčik Bratislava "A". Prvý zápas sme začali dobre. V úvodnom sete sme si udržiavali 2-3 bodový náskok a získali sme ho pre seba. V druhom sete sme po celý čas prehrávali, ku koncu už 11:19, no dievčatá ešte zabojovali, znížili na 21:22, no nakoniec to na zvrat v sete nestačilo. Tretí a štvrtý set bol jednoznačnou záležitosťou pre hostky, ktoré výborne podávali a prakticky nás nepustili k hre.
Po prestávke sme nastúpili do druhého stretnutia ako vymenení. Hnaní neustále výbornými fanúšikmi, sme úplne vo všetkom dominovali a poľahky vyhrali prvé dva sety. Tretí nám síce ušiel, no vo štvrtom sme to mali dobre rozbehnuté a už sme sa videli brány víťazstva. Bohužiaľ, ani vedenie 21:17, nám nestačilo a set sme stratili. Piaty set však bol znova v našej réžii a tak sme skalp Slávie predsa len získali. Toto víťazstvo nás stále drží v hre o postup do baráže M-SR.

ŠVK Pezinok - Slávia UK Dráčik Bratislava "A" 1:3 (22,-22,-12,-15) a 3:2 (15,15,-18,-22,9)

ŠVK: Šimonovičová Ra., Michalková, Noskovičová, Juschka, Sekaninová, Rarigová (Onuferová, Hozenštoková, Satková, Mácsová, Rusnáková, Škanderová)

Úspešný turnaj, v skupine o 9.-12.miesto, majú za sebou naše mladšie žiačky.

MLADŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok - VTC Pezinok 2:1 (13,-19,13), Bilíkova "A" 2:1 (6,-21,7), Slávia UK "B" 2:0 (24,13)

ŠVK: Verešová, Sagálová, Klamová, Šimonovičová Ro., Wirthová T., Wirthová S., Tilandyová E., Tilandyová S.