Týždeň v znamení prehier

22.01.2017 / LP

V prvom kole nadstavbovej časti (o 1.-6.miesto), sa naše kadetky v stredu predstavili na pôde VIVUSu. Bez prvej nahrávačky Šimonovičovej a ďalšej kľúčovej hráčky Michalkovej, to mali ťažké, no bojovali a veľa im k úspechu nechýbalo. Bohužiaľ v každom sete nezachytili jeho úvod, čo sa im nakoniec vypomstilo. Najviac ich môže mrzieť koncovka druhého setu. V ďalšom kole opäť cestujú na pôdu súpera (DRÁČIK "C"), kde už chcú byť úspešnejšie.

KADETKY:

VIVUS Bratislava - ŠVK Pezinok 3:1 (21,25,-20,20)

ŠVK: Hozenštoková, Tahotná, Noskovičová, Juschka, Hrešová, Neštinová, libero Kováčová (Rarigová, Sekaninová, Kormúthová, Pokorná, Mácsová)

V stredu mali svoju tohtoročnú premiéru aj naše druholigové ženy. V predposlednom kole 1.časti sa predstavili na pôde druhého družstva súťaže a veľa nechýbalo, aby sa zrodilo prekvapenie. Piaty rozhodujúci set im však vôbec nevyšiel (prehrávali v ňom už 0:8), a tak si z Bratislavy doviezli do Pezinka iba bod. Na svoju prvú výhru na pôde súpera, tak naďalej čakajú. O týždeň ich čaká doma líder súťaže Bilíkova.

ŽENY:

Retro Bratislava - ŠVK Pezinok 3:2 (14,-18,17,-21,9)

ŠVK: Štammová, Rečlová, Morávková, Vagnerová, Ondrejkovičová, Komadová, libero Otiepková (Bartošová)

Staršie žiačky, rovnako ako kadetky, odštartovali v sobotu svoju nadstavbovú časť (o 1.-6.miesto). Na pôde najväčšieho ašpiranta na titul, sa im však veľké šance nedávali. Dievčatá však bojovali a so súperom sa snažili hrať čo najlepšie.

ST.ŽIAČKY:

Bilíkova Bratislava - ŠVK Pezinok 3:0 (13,17,8) a 3:0 (12,10,20)

ŠVK: Hozenštoková, Sekaninová, Rarigová, Mácsová, Juschka, Onuferová (Križanovičová, Rusnáková)

Prvú ligu odštartovali v tomto roku aj juniorky. V chladnej a tmavej hale Olympia, sa im v sobotu veľké šance nedávali. Prvý zápas, sa set a pol proti dievčatám so skúsenosťami zo ženskej Extraligy, držali statočne, druhý zápas mohli dokonca aj vyhrať minimálne set. To by však museli mať v treťom sete od stavu 23:16 pevnejšie nervy a viacej odvahy. Od tohto stavu totiž neurobili jednu vydarenú akciu, a tak sa ďalší set nekonal. Proti lídrovi súťaže sa však držali statočne. Po polovici súťaže tak majú ako nováčik na svojom konte tri víťazstvá, čo pred sezónou bol iba "jemný" tajný sen. Odvetná časť sa pre nich začne po dvojtýždňovej prestávke, doma, proti Bilíkovej.

JUNIORKY:

COP Nitra - ŠVK Pezinok 3:0 (22,14,12) a 3:0 (21,13,23)

ŠVK: Zamecová S., Rečlová, Noskovičová, Hrešová, Tahotná, Neštinová, libero Kováčová (Morávková, Komadová, Otiepková, Pokorná)

Svoj posledný turnaj prvej časti, majú po nedeli, za sebou aj naše najmladšie volejbalistky. Pri neúčasti viacerých hráčok, sa im v tomto kole nedarilo. Napriek tomu, sa naše A-družstvo v nadstavbovej skupine (o 1.-6.miesto), pobije o postup na M-SR.

NAJMLADŠIE ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok "A" - VIVUS "A" 0:2 (-5,-11), VIVUS "B" 1:2 (-11,20,-6), VIVUS "C" 0:2 (-7,-11), VIVUS "D" 2:0 (15,19), ŠVK "B" 2:0 (9,11)

ŠVK "A": Vidová, Kapinová, Rybaničová, Axamítová, Kapucianová

ŠVK Pezinok "B" - VIVUS "A" 0:2 (-5,-4), VIVUS "B" 0:2 (-14,-20), VIVUS "C" 0:2 (-10,-18), VIVUS "D" 1:2 (-20,21,-9), ŠVK "A" 0:2 (-9,-11)

ŠVK "A": Miškeríková, Halanová, Repaská, Bezáková, Hrnčiarová, Voříšková