Juniorky otočili zápas

19.02.2017 / LP

V stredu, v ďalšom kole kadetiek v skupine o 1.-6.miesto, cestovali naše dievčatá k najväčšiemu favoritovi súťaže, ktorý doteraz nestratil ani set. Našim dievčatám sa to podarilo, čím len potvrdili, že v tejto sezóne hrajú dobre a naďalej sú v hre o M-SR. Aj po tejto prehre sme ostali na 3.mieste, čo nám zatiaľ zaručuje účasť v baráži o postup na M-SR.

KADETKY:

Bilíkova Bratislava "A" - ŠVK Pezinok 3:1 (21,12,-23,17)

ŠVK: Šimonovičová Ra., Tahotná, Noskovičová, Hrešová, Michalková, Neštinová, libero Kováčová (Juschka, Sekaninová, Rarigová, Bozová)

V ten istý deň, v tej istej telocvični, len o pár hodín neskôr, odohrali svoj zápas naše ženy. Vo veľmi improvizovanej zostave, svojmu súperovi hladko podľahli, no nemuselo to až tak byť. Po jednoznačne nezvládnutom prvom sete, v ktorom na ihrisku doslova blúdili, mali od druhého setu organizáciu hry už lepšie zvládnutú a darilo sa im. Bohužiaľ v druhom aj treťom sete nevyužili svoj dobrý rozbeh, keď v ich poloviciach viedli aj o viac ako šesť bodov a zápas nezvrátili. Aj po tejto prehre však v tabuľke ostali na 6.mieste.

ŽENY:

Rodešport Bratislava - ŠVK Pezinok 3:0 (11,23,21)

ŠVK: Bartošová, Vagnerová, Morávková, Komadová, Zamecová M., Burdanová, libero Otiepková

V sobotňajšom zápase 1.juniorskej ligy, sme cestovali do Nového Mesta n.V. Prvý zápas sme odštartovali dobre, keď sme zvládli úspešne koncovku úvodného setu. V ďalších dvoch sme však herne ťahali za kratší koniec, čo skúsenejšie Novomešťanky využili a otočili na 2:1. Po radikálnom prestriedaní v našom družstve (štyri hráčky) však nastal veľký obrat. Súpera sme doslova upodávali a nepustili ho našimi blokmi na druhú stranu. Vo štvrtom sete sme mu dovolili uhrať iba 10 bodov a aj piaty set bol jednoznačne v našej réžii.
V druhom zápase nám však už chýbali sily a aj eufória, no bojovali sme. Súper však tentokrát zvládol všetky tri koncovky setov a zaslúžene zvíťazil.
Tabuľkovo sme sa síce z 8.miesta nepohli, no predvedená hra nás môže tešiť a hlavne posunúť výkonnostne ďalej.