Bez výhry iba naše najmladšie

12.02.2017 / LP

V utorok, v ďalšom kole kadetiek v skupine o 1.-6.miesto, privítali naše dievčatá rezervu zo Slávie UK. Zápas bol vyrovnaný, no nakoniec naše dievčatá potvrdili úlohu mierneho favorita. Víťazstvom sa posunuli na 3.miesto, čo im zatiaľ zaručuje účasť v baráži o postup na M-SR.

KADETKY:

ŠVK Pezinok - Slávia UK Dráčik "B" 3:1 (24,19,-19,23)

ŠVK: Šimonovičová Ra., Tahotná, Rarigová, Hrešová, Michalková, Neštinová, libero Pokorná (Hozenštoková, Sekaninová, Onuferová)

Vo štvrtok, tretíkrát po sebe, odohrali svoj zápas doma naše ženy. Po dvoch tesných prehrách (2:3), chceli už tentokrát zabrať bodovo naplno. Aj keď herne zápas nebol až tak kvalitný a najmä naše dievčatá vyprodukovali množstvo vlastných chýb, podarilo sa im nakoniec zvíťaziť, čím oplatili súperovi prehru 1:3 zo zápasu u nich. Víťazstvo je o to cennejšie, že za domáci kolektív už nenastúpila Štammová, ktorá do konca sezóny posilnila Extraligovú Senicu. Ďalšou zaujímavosťou bol fakt, že sa po prvýkrát v jednom drese, stretli sestry Zamecové. Touto výhrou sa v tabuľke vyšvihli na 6.miesto.

ŽENY:

ŠVK Pezinok - Hamuliakovo 3:1 (19,16,-22,23)

ŠVK: Bartošová, Rečlová, Komadová, Vagnerová, Tahotná, Hrešová (Ondrejkovičová, Zamecová M., Zamecová S.)
V sobotňajšom dvojzápase žiačok, k nám privítal súper zo Záhoria. Ak sme si chceli udržať postupové šance na M-SR, potrebovali sme oba zápasy zvládnuť. Dievčatá zabrali a obe stretnutia bez straty setu zvládli. V priebežnej tabuľke im patrí 4.miesto, no strata na postupové priečky je minimálna.

ST.ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok - Studienka 3:0 (17,24,21) a 3:0 (14,21,22)

ŠVK: Hozenštoková, Michalková, Onuferová, Križanovičová, Sekaninová, Rarigová (Rusnáková, Drnáková, Noskovičová, Šimonovičová Ra., Semešová)


V nedeľu mala svoj 1.turnaj, v skupine o 7.-12.miesto, rezerva nášho najmladšieho kolektívu. Ako jediné síce v tomto týždni nezvíťazili, no to nie je v ich kategórii vôbec podstatné. S volejbalom len začínajú a výsledky sa dostavia určite neskôr.

NAJML.ŽIAČKY:

ŠVK Pezinok "B" - Bilíkova "A" 0:2 (-6,-16), Bilíkova "B" 0:2 (-21,-20), VIVUS "C" 0:2 (-20,-16), VIVUS "D" 0:2 (-24,-18), Studienka "B" 0:2 (-14,-7)

ŠVK "B": Vidová, Kapinová, Marušicová, Hrnčiarová, Miškeríková, Angelovičová