Víkendové výsledky

20.03.2016 / LP, Drnák Marek

Počas uplynulého víkendu sme mali v akcii opäť štyri družstvá nášho klubu. V sobotu svoje zápasy odohrali naše žiačky "A" a "B" a v nedeľu, na 2.turnaji o postup na M-SR, sa predstavili aj dve družstvá našich mladších volejbalistiek (štvorkový volejbal).

Výsledky:

SOBOTA (staršie žiačky):

ŠVK Pezinok "A" - VK ZK IMA Bratislava 3:1 (21,-17,23,23), 3:0 (26,25,20)

ŠVK: Hozenštoková, Pokorná, Michalková, Noskovičová, Bozová, Sekaninová, libero Kováčová (Satková, Mácsová)


VIVUS Bratislava - ŠVK Pezinok "B" 3:0 (4,7,7), 3:0 (6,18,18)

ŠVK: Križanovičová, Drnáková, Hojstričová, Rarigová, Verešová, Sagálová (Jurášová E., Tančárová Kl.)

Drnák Marek (tréner): Keďže sme nemali dosť áut, boli sme nutení využiť vlak a MHD, čo nám zo zápasu urobilo zaujímavý výlet. V 1.zápase naše družstvo nedokázalo držať krok s o triedu lepšími súperkami. Trpeli sme hlavne na príjme, kde žiadna z dievčat nechcela na seba zobrať zodpovednosť, zakričať si a vziať príjem. Podania súperiek boli prudké a my sme sa im často iba uhýbali. Náš útok bagrom, priamo do rúk súperiek, tiež nespôsoboval veľké problémy. Čo sa týka podania, tam tiež potrebujeme potrénovať ako podržať kamarátku, ktorá pred nami nepodala a dať podanie na istotu. Do 2.zápasu sme nastúpili s väčším odhodlaním. V 1.sete síce súperky stále dominovali, ale už aj my sme sa začali zapájať do hry a mali sme viac dlhších výmen. V útoku sme sa snažili už aj smečovať. V 2. a 3.sete sme boli, aj vďaka zmenám v zostave domácich, takmer vyrovnaným súperom a viackrát sme v setoch viedli. Hra nás bavila a na tvárach bol úsmev a radosť z hry. Prišla však vždy koncovka, kde sme sa opäť začali ponúkať, kto zoberie príjem a prehadzovali sme útoky bagrom, aby sme náhodou nepokazili a oba sety sme v koncovke prehrali na 18 bodov. Verím, že tréningom a ďalšími skúsenosťami, ktoré získame v tejto súťaži, budú naše dievčatá, z ktorých sú väčšina stále mladšie žiačky, budúcu sezónu Vivusu vyrovnaným súperom.

NEDEĽA (mladšie žiačky):

ŠVK Pezinok "A" - Studienka 0:2 (-18,-20), Dráčik "B" 1:2 (18,-26,-13), VIVUS "A" 0:2 (-21,-18)

ŠVK: Verešová, Sagálová, Sekaninová, Madudová, Semešová, Drnáková

ŠVK Pezinok "B" - Dráčik "C" 1:2, 1:2, Dráčik "D" 0:2, 0:2

ŠVK: Tilandyová S., Tilandyová E., Wirthová S., Wirthová T., Barošová, Klamová